STARE KOŹLE MALUSZKI W BIBLIOTECE undefined
Dzień Morza Bałtyckiego

STARE KOŹLE MALUSZKI W BIBLIOTECE

Dnia 09.05 maluszki z przedszkola w Starym Koźlu wybrały się do biblioteki wiejskiej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego pani Ewa przeczytała dzieciom na głos bajkę "Trzy świnki" – dzieci z zaciekawieniem jej wysłuchały, a później pokolorowały ilustrację do opowiadania. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.
Anna Fajęska