STARSZAKI W INDIAŃSKIEJ WIOSCE undefined

STARSZAKI W INDIAŃSKIEJ WIOSCE

Wielką niespodziankę naszym przedszkolakom sprawili wolontariusze z Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku " Pędzące strzały" organizując im indiańską wioskę. Projekt "Na tropie Indian", zrealizowany został w ramach Akademii Inicjatyw Wolontariackich pod patronatem MCK. Zrealizowany został przez: Adę Żochowską, Martynę Krzemionkę i Artura Lisińskiego. Marta Majewska wystąpiła w roli fotografa. Na pomysł zrobienia zajęć indiańskich starsi koledzy wpadli przypadkiem, chcieli zrobić coś innego, niż zwykłe zajęcia. Coś co zainteresowałoby dzieci oraz pokazało im nowe rzeczy, a tematyka indiańska wydała się bardzo ciekawym pomysłem W trakcie zabawy zapoznano starszaków z odmienną kultura, pobudzono ich wyobraźnię i kreatywność. Młodzież postanowiła wykorzystać także własne umiejętności: grę na instrumentach, która bardzo spodobała się przedszkolakom. Starszaki mogły więc poznać kulturę Indian. Wspólnie tworzyły talizmany I pióropusze. Wielką atrakcją była gra na bębnach , tamburynie i innych instrumentach muzycznych. Brały udział w różnych zabawach i konkurencjach. Oglądały przedmioty charakterystyczne dla poznawanej kultury.
Pod koniec spotkania zatańczyły wspólnie z naszymi gośćmi taniec - oczywiście indiański. Zabawa podobała się wszystkim .
29.04.2013
Aneta Strzeszewska