Sto dobrych myśli dla naszej Ojczyzny! undefined

Sto dobrych myśli dla naszej Ojczyzny!

W miniony piątek miała w naszym przedszkolu miejsce niezwykła uroczystość. Nasze przedszkolaki wraz z dziećmi przedszkoli i szkół całej Polski włączyły się w obchody 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na tę okazję wybrane dzieci zaprezentowały wiersze o Polsce i naszych narodowych symbolach, a najstarsze grupy zatańczyły poloneza oraz taniec z biało-czerwonymi chustkami, nawiązującymi do naszych barw narodowych oraz taniec "Ej, dziewczyno" do pieśni o ułanach. Wesoło powiewały chorągiewki, kiedy dzieci bawiły się radośnie przy piosence "Jestem Polakiem". W zadziwiająco wielkim skupieniu oraz z prawdziwym zaangażowaniem o symbolicznej godzinie 11.11 dzieci wraz z personelem odśpiewały hymn Polski. Naszą uroczystość zakończyło przejście ulicami Strzebinia i zapalenie zniczy przy pomniku poległych żołnierzy obok Domu Kultury w Strzebiniu. Ten dzień przyniósł wiele radości i wzruszeń zarówno tym małym, jak i większym i mamy nadzieję, że na długo, a może i na zawsze pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków ...
Maria Kurzok