Stomatolog w przedszkolu undefined

Stomatolog w przedszkolu

W środę 8 listopada odwiedziła nas stomatolog Pani dr Małgorzata Żółtaszek. Był to kolejny punkt programu prozdrowotnego "Zdrowe przedszkolaki". Podczas spotkania z panią Małgosią dzieci dowiedziały się, jak ważna jest higiena jamy ustnej dla zdrowia, oraz jakie mogą być przykre konsekwencje jedzenia nadmiaru słodyczy i nie dbania o zęby. Ponadto przedszkolaki poznały zasady prawidłowego mycia zębów, a także miały okazję samodzielnie zastosować je na modelu szczęki. Pani dentystka w ciekawy sposób przekazała dzieciom niezbędną wiedzę i odpowiedziała na wszystkie pytania nurtujące naszych przedszkolaków.

PAMIĘTAJMY!!! Mycie zębów (również mlecznych) jest bardzo ważne dla zdrowia. Dlatego już od najmłodszych lat wyrabiajmy u naszych dzieci nawyk mycia zębów przynajmniej dwa razy dziennie po posiłkach.
Małgorzata Szydło