…W  KRAINIE  MAGII  I  CZARÓW…  SPOTKANIE  PRZEDSZKOLAKÓW  Z  ILUZJONISTĄ undefined

…W KRAINIE MAGII I CZARÓW… SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z ILUZJONISTĄ

Tradycją Andrzejek jest organizowanie zabaw połączonych z wróżeniem, czarami… W piątkowe przedpołudnie w naszym przedszkolu też było czarodziejsko, lecz nie za sprawą wróżki i wosku lanego przez dziurkę od klucza, lecz prawdziwego iluzjonisty, który w niezwykle atrakcyjny sposób zabrał nas do świata magii i zadziwiających sztuczek…
Był to Pan Wiesław Jaśkowski – Havis, artysta sztuki iluzji, znany nie tylko w Polsce ale i poza jej granicami.
Cały występ poprzedził on recytacją wiersza Jana Brzechwy "Kłamczucha", włączając się tym samym w akcję "Cała Polska czyta Dzieciom".
…A potem to się działo!!! Chusty, piłeczki i płyty zmieniały swoje kolory, karty zmieniały swój rozmiar od największych do najmniejszych, by w końcu zupełnie zniknąć. Z nikąd pojawiały się kwiaty, a nawet banknot 100 – złotowy!
Były magiczne pudełka, cylindry, był nawet niesforny królik Baksiu, który sam wchodził do różnokolorowych kapeluszy. Ale przede wszystkim była dobra zabawa, ogromna ciekawość, zainteresowanie, niedowierzanie, zachwyt i gromkie brawa!!!
To wspaniałe przedstawienie uatrakcyjniły nam same dzieci, które wręcz wyrywały się do pomocy Panu Wiesławowi. Filip sprawił, że chusteczka zniknęła, by potem pojawić się w jego uchu, Ela wyczarowała z kapelusza mnóstwo kolorowych chusteczek, a Marcin założył prawdziwy strój iluzjonisty i znakomicie wczuł się w swoja rolę, oczywiście przy niewielkiej pomocy naszego artysty magii i magicznemu zaklęciu "SIM – SALA – BIM".
Podobno sztuka iluzji jest jedną z najbardziej interesujących dziedzin rozrywki, a jej celem jest zabawianie publiczności. Nasza publiczność – zarówno przedszkolaki jak i panie były oczarowane spektaklem iluzjonistycznym zaprezentowanym przez Pana Wiesława Jaśkowskiego. Była to dla wszystkich doskonała zabawa!
Zresztą sami zobaczcie, co się u nas działo…HOKUS – POKUS – SIM – SALA – BIM !!!

Joanna Karasińska
24.11.2013