ŚWIAT ZADYMIONY MA SAME ZŁE STRONY undefined

ŚWIAT ZADYMIONY MA SAME ZŁE STRONY

Pod takich hasłem w dniu 9 października odbyła się w przedszkolu akcja ekologiczno-edukacyjna poświęcona problemowi zanieczyszczenia środowiska naturalnego, w szczególności zanieczyszczeniom powietrza.
W akcji uczestniczyły także pani radna Barbara Dębiec, pani Jolanta Kubisty-przedstawicielka PSS-EPID w Chrzanowie, koordynatorka programu "Czyste powietrze wokół nas" oraz Przewodnicząca Rady Rodziców PS nr 3 pani Karolina Masajada -Kurek.
Na wstępie pani Dyrektor przybliżyła dzieciom problematykę zanieczyszczenia powietrza. W trakcie wypowiedzi posiłkowała się świetnymi pracami plastycznymi, które rodziny naszych przedszkolaków wykonały na przedszkolny konkurs "Nasz pomysł na czyste powietrze.
Następnie odczytała zebranym List od Marszałka.
Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie teatralne ilustrujące szkody, jakie człowiek wyrządza przyrodzie wskutek zanieczyszczania gleby, wody i powietrza.
Finał sztuki obfitował w wiele rad, w jaki sposób ludzie powinni dbać o środowisko naturalne.

W dalszej kolejności pani J. Kubisty oraz p. B. Dębiec porozmawiały z przedszkolakami na temat ochrony powietrza, szczególnie zwracając uwagę na bezwzględny zakaz spalania śmieci w domowych piecach.

Pani J. Kubisty przekazała także Dyplom dla przedszkola za realizacje programu "Czyste powietrze wokół nas" w roku szkolnym 2017/2018.

Impreza została zorganizowana w związku z otrzymaniem oczyszczacza powietrza.

OCZYSZCZACZ POWIETRZA ZOSTAŁ PRZEKAZANY PRZEZ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.
14.10.2018
Wieslawa Dudek