Światowy Dzień Kota undefined

Światowy Dzień Kota

" My jesteśmy kotki dwa, każdy z nas dwa uszka ma..."

17 luty to niezwykły dzień –Światowy Dzień Kota.
Nasze przedszkolaki już od kilku dni starannie przygotowywały się do tych obchodów – dzieci rozmawiały o pomocy zwierzętom, przygotowywały inscenizacje, piosenki, miauczenia i wiersze. Wspólnie z rodzicami zbierały karmę dla bezdomnych kotków, przygotowywały stroje. I nadszedł ten dzień – Światowy Dzień Kota!!!
Do przedszkola przybył honorowy gość - p. Karol Krasienkiewicz – prezes Człuchowskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Pan Karol porozmawiał z dziećmi o roli człowieka
w opiece nad zwierzętami; od dzieci otrzymał dyplom " Przyjaciela Przedszkola’; na jego ręce przedszkolaki przekazały karmę dla kotów, którą zebrały wspólnie z rodzicami – a było tego całkiem sporo!
Nasz honorowy gość wziął udział w uroczystości z okazji Światowego Dnia Kota – w tym dniu w naszym przedszkolu wszystko było " kotkowe" – inscenizacja o chorym kotku, piosenki, zabawy słowno-ruchowe, miauczenia piosenek. Dzieci i ich panie też były kotkowe - wszyscy prezentowali się znakomicie!!!
Rodzice wspólnie dziećmi przygotowali też prace plastyczne przedstawiające kota wykonane różnorodną techniką. Konkurs został ogłoszony 12 lutego; wpłynęło 28 prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 lutego . Jury składające się z wszystkich nauczycielek przedszkola wyłoni trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia. Wszystkie prace zostaną uhonorowane stosownymi dyplomami
i drobnymi upominkami.
Oprac. Maria Wdowczyk