Światowy Dzień Kota undefined
Dzień Kota

Światowy Dzień Kota

17 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Kota. Ma podkreślać znaczenie kotów w życiu człowieka oraz zwrócić uwagę na los bezdomnych zwierząt. W tym dniu przedszkolaki poznały różne ciekawostki o kotach zarówno tych milutkich, jak i dzikich. Dzieci poznały również historię kotków jak i święta, które obchodziły. "Misie" poznały również różne rasy kotów. Bez wątpienia najwięcej emocji wzbudził kot rasy Sfinks :) Przedszkolaki tego dnia zamieniły się też w kotki ćwicząc koci grzbiet i naśladując dźwięki jakie wydają koty. Na koniec zajęć odbył się koci konkurs czyli konkurs w piciu mleczka z miseczki. Po wspaniałych zabawach "Misie" wykonały prace plastyczne - piękne kociaki. To był dzień pełen wrażeń!
19.02.2016
Natalia Palenik