Światowy Dzień Kota w grupie BIEDRONEK undefined

Światowy Dzień Kota w grupie BIEDRONEK

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Kto? Oczywiście koty.
W środę, 17 lutego dzieci z grupy Biedronek obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence " My jesteśmy kotki dwa". Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Uczestnicy " kocich zabaw" zostali również zaproszeni do Krainy Kocimiaukoci, w której przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki dzieci – koty odpoczywały.
Na zakończenie dzieci malowały kota paluszkiem. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.
Anna Kukieła