Światowy Dzień Książki Dla Dzieci undefined

Światowy Dzień Książki Dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

W ramach obchodów tego święta dla naszych przedszkolaków książki czytali specjalni goście:
- pani HALINA HENC- babcia Nadii, radna Rady Miasta Trzebini oraz
- pani ANETA KIELAN-PIETRZYK- mamusia Darii i Adriana, która kolejny raz wprowadzała naszym Milusińskim w świat literatury dziecięcej.
Pani Halina Henc, nie tylko przeczytała dzieciom fragmenty ciekawych utworów dla dzieci, ale wyrecytowała z pamięci popularne wiersze "Okulary" oraz "Paweł i Gaweł".

Podsumowując Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci, pani Dyrektor zwróciła uwagę dzieci na to,że aby często każdy mógł wchodzić do wspaniałej krainy książek bardzo ważna jest umiejętnością,którą opanowują już przedszkolaki-umiejętność samodzielnego czytania.
W czasie zajęć przedszkolnych nauczycielki, stosując różnorodne metody pracy, pomagają dzieciom przyswoić tą niełatwa umiejętność.
W celu urozmaicenia procesu zapamiętywania liter i nauki czytania, pani Dyrektor zakupiła dla obu grup przedszkolnych kolejne atrakcyjne pomoce edukacyjne w postaci układanek- dobieranek.

Pani Halinie oraz Anecie serdecznie dziękujemy za uatrakcyjnienie zajęć przedszkolnych.

Dzieciom życzymy powodzenia w nauce czytania i czerpania radości z samodzielnego czytania.

Rodziców zachęcamy do codziennego czytania swoim pociechom- minimum 20 minut dziennie.

Wieslawa Dudek