ŚWIATOWY DZIEŃ WODY i warsztaty  "Odnawialne źródła energii" undefined

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY i warsztaty "Odnawialne źródła energii"

Z okazji Światowego Dnia Wody 22 marca ogłoszono w przedszkolu NIEBIESKIM DNIEM.
Dzieci i pracownicy przedszkola ubrali się tego dnia w odzież w rożnych odcieniach koloru niebieskiego.
Każdy maluch wyposażony w niebieski balonik- symbol kropli wody, brał udział w zajęciach edukacyjnych wzbogacających wiedzę na temat SKARBU, jakim jest woda.
"Leśne Skrzaty" poznały wędrówkę kropelki wody, czyli obieg wody w przyrodzie. Uzasadniały dlaczego i w jaki sposób należny oszczędzać wodę w domu i w przedszkolu. Wszystko po to, aby chronić jej światowe zasoby.
W przerwach pomiędzy zajęciami zmęczone przedszkolaki chętnie gasiły pragnienie wodą dostępną dla nich w przedszkolu w każdej chwili.
Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą, że picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia przyczynia się do lepszego funkcjonowania organizmu.

"Ekoludki", czyli grupa 5,6-latków w tym dniu gościła dodatkowo przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo na Jurze", którzy zorganizowali dla dzieci wykład wraz z warsztatami o tematyce z zakresu "ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII".
Podczas tego interesującego spotkania przedszkolaki dowiedziały się m.in., że energia elektryczna pochodząca z elektrowni wiatrowych, słonecznych czy wodnych, to tzw. "zielona energia', czyli taka, która nie przyczynia się do zanieczyszczenia i niszczenia środowiska naturalnego.
Taka energia nie tylko nie szkodzi środowisku, ale dodatkowo nigdy jej nie zabraknie, w przeciwieństwie do nieodnawialnych źródeł energii, np. węgla kamiennego, którego złoża za jakiś czas się wyczerpią. Dzieci poznały sposoby wykorzystania energii w rożnych dziedzinach życie.

Warsztaty EKO-CHrzanolandii" zorganizowane zostały w 10 przedszkolach powiatu chrzanowskiego w ramach poddziałania 19.2 "wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków EFR.

Zajęcia były ciekawym przeżyciem dla maluchów i nie tylko. Dziękujemy Lokalnej Grupie Działnia "Partnerstwo na Jurze"za ciekawe zajęcia dla naszych przedszkolaków.
24.03.2019
Wieslawa Dudek