Światowy Dzień Zdrowia 07.04.2016r. undefined
Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia 07.04.2016r.

7 kwietnia, z okazji rocznicy powstania WHO obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA. Jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowano różne działania mające na celu przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej oraz zachęcanie do zdrowego stylu życia.

Dzisiejsze nasze działania obejmowały wiele przedsięwzięć zorganizowanych tak, aby w każdy z możliwych sposobów pokazać przedszkolakom, że zdrowie, to olbrzymia wartość, o którą trzeba nieustająco się starać.

Dziś poprzez zabawę, ćwiczenia na świeżym powietrzu, spacer, rozmowy… przypomnieliśmy, utrwaliliśmy wiadomości i umiejętności dzieci w tej ważnej materii. Oczywiście nie udałoby się to, gdybyśmy, na co dzień nie zajmowały się tematem szeroko rozumianego zdrowia. Każdego dnia, w każdej minucie pobytu w przedszkolu realizujemy wychowanie "zdrowego" przedszkolaka. Już od pierwszego umycia rączek przed śniadaniem, poprzez wszystkie czynności realizowane przez cały dzień, a wyznaczane nam przez codzienna troskę o dzieci, ramowy rozkład dnia w przedszkolu, nasz przedszkolny program profilaktyki, czy też podstawę programową wychowania przedszkolnego.
07.04.2016
Arleta Gorzelana