Światowy Dzień Ziemi undefined

Światowy Dzień Ziemi

Tydzień od 16 do 20 kwietnia upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem ekologia. A wszystko to z okazji obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia). We wszystkich grupach przedszkolnych prowadzone były w tym czasie zajęcia mające na celu wzbogacić wiedzę dzieci na temat ekologii, a w szczególności jak możemy zadbać o naszą planetę.

Dnia 24 kwietnia dzieci z grupy 5 i 6 latków wystawiły krótkie przedstawienie pt "Żyj z przyrodą w zgodzie".
W tym dniu dzieci miały być ubrane z niebieskimi lub zielonymi akcentami, tak, by ich ubranka nawiązywały do naszej planety. Wszystkie dzieci wybrały się na przemarsz ulicami osiedla z kolorowymi flagami i balonami aby przypomnieć mieszkańcom, jak ważna dla nas wszystkich powinna być troska o czystość Ziemi.

26.04.2015
Agnieszka Jaśkiewicz