ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT- starszaki undefined

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT- starszaki

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Wiedzą, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki rozwiązywały zagadki o zwierzętach, dokonały podziału zwierząt na różne grupy, ćwiczyły percepcję wzrokową i słuchową poprzez różne ćwiczenia o zwierzętach. Na końcu wykonaliśmy sowę. Największą radość sprawiły dzieciom zwierzątka przyniesione przez Karolinkę N., Julię R. i Anię S. Dziewczynki opowiadały o tym, jak zajmują się nimi, co jedzą i jak mają na imię. Później każdy mógł je pogłaskać i przytulić. Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.

Przedszkolaki poznały zasady o których należy pamiętać chcąc byś przyjacielem zwierząt.

Nigdy nie bij, nie szarp ani nie krzywdź zwierząt!
Karm swoje zwierzę odpowiednim pokarmem!!
Zanim kupisz zwierzaka przeczytaj o nim książki i poradniki!
Nie wyrzucaj zwierzęcia na dwór, nie oddawaj go do schroniska. Ono będzie za tobą tęsknić.
Nie sprzedawaj zwierząt – przyjaciół się nie sprzedaje!!

Anna Kukla