Światowy Dzień Zwierząt w naszym przedszkolu. undefined
Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt w naszym przedszkolu.

Dnia 4 października obchodzony jest na całym świecie ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT.Dzieci z naszego przedszkola również wzięły udział w tych uroczystościach. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na krzywdę zwierząt. Dlatego do naszego przedszkola zaprosiliśmy lekarza weterynarii z Kruszwicy, panią doktor Magdalenę Żurawską, która odpowiadała na pytania dzieci dotyczące opieki medycznej nad zwierzętami, jak należy prawidłowo karmić różne zwierzęta i jak je pielęgnować.
Pani doktor zwróciła uwagę dzieciom, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką , którą można wyrzucić.
Dzieci wysłuchały także wierszy czytanych przez nauczycielki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z wybranymi zwierzątkami, a przyniesione zdjęcia swoich pupili można obejrzeć na wystawce w przedszkolu.
04.10.2012
SŁAWOMIRA MAZURCZAK