ŚWIĘTA MAJOWE undefined

ŚWIĘTA MAJOWE

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste."
Czesław Janczarski
Okres świąt majowych w naszym przedszkolu (1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja ) to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej.
Z tej okazji dzieci z grupy "Ogórki" miały przyjemność zaprosić swoją p. dyr Annę Żak, która powitała przybyłych gości, kolegów i koleżanki, rodziców, władze i zaprzyjaźnionych dyrektorów na przygotowaną przez siebie uroczystą akademię.
Pod opieką swojej wychowawczyni p. Beaty Wosik przedstawiły montaż słowno-muzyczny.
Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych przedszkolaki uczą się patriotyzmu, wyrabiają pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w nich uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe. Przedszkolaki udowodniły, że posiadają ogromną wiedzę o Polsce. Majowe Święta były dla nich wspaniałą lekcją przypomnienia, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna
W naszym przedszkolu gościli także strażacy, którzy swoje święto obchodzą 4 maja. Dzieci z grupy p. Uli i p. Asi podziękowały za trud codziennej, jakże niebezpiecznej pracy piosenką i wierszami. Obaj panowie ubrani w galowe stroje strażackie - swoją obecnością wzbudzili wielki entuzjazm wśród przedszkolaków.

01.05.2017
Katarzyna Polus