Święto Drzewa undefined

Święto Drzewa

18.10 b.r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Święto Drzewa". W związku z tym gościliśmy pana leśniczego Mariusza Muchę z Nadleśnictwa Spała, który bardzo ciekawie opowiedział milusińskim o swojej pracy, ochoczo włączył się w kampanię głośnego czytania poprzez lekturę tematycznych wierszyków, zaprezentował wybrane zwierzęta i rośliny, jakie na co dzień możemy zobaczyć w lesie, wspólnie z nami utrwalił także zasady właściwego zachowania się w opisywanym miejscu. Wzruszającym momentem z pewnością był ten , kiedy przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie traktujące o konieczności dbania o las. Co więcej, piękny występ artystyczny zaprezentowały wszystkim grupy "niebieska"" dzieci 4 - 5 - letnich, a także "fioletowa" dzieci 6 - 5 - letnich...W salach na kilkulatków czekały natomiast różnorodne: gry, zabawy, konkursy związane z tematyką drzew. Pełen przyrodniczych atrakcji dzień zakończyło tworzenie grupowych "Drzewek Przyjaźni", a także zasadzenie drzewka przez grupy najstarsze...
19.10.2019
Paulina Dębiec