Święto Drzewa undefined

Święto Drzewa

Jak co roku mali przyjaciele przyrody pamiętali o Święcie Drzewa, które odbyło się 11 października br. Przystąpienie do tej akcji stało się bardzo ważnym elementem edukacji ekologicznej realizowanej w tej placówce i na stałe wpisało się w kalendarz imprez. Już wcześniej przygotowując dzieci do tego święta, nauczycielki realizowały tematykę związaną z lasem oraz parkiem, która miała na celu poznanie przez dzieci różnych gatunków drzew, ich owoców, lasu oraz znaczenia przyrody i sposobu jej ochrony.

Aby uczcić – jak mówiły dzieci - urodziny drzewa i podkreślić znaczenie drzew w przyrodzie przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne - indywidualne i grupowe przedstawiające drzewa. Zaprezentowano je na wystawie w przedszkolu. Dzięki uprzejmości rodziców, którzy ofiarowali sadzonkę drzewka, dzieci z pomocą swych wychowawczyń mogły ją zasadzić w ogrodzie przedszkolnym i obiecały, że będą drzewko pielęgnować, aby zdrowo rosło i było jego ozdobą. Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do podniesienia świadomości ekologicznej wychowanków oraz zaowocują poprawą stanu środowiska wokół nas.

W związku z obchodami Święta Drzewa ogłoszono w przedszkolu rodzinny konkurs plastyczny pt. "Drzewo – piękne o każdej porze roku" przy współpracy z TES "Wolę być" i WFOŚ oraz GW w Szczecinie. Już wkrótce wyniki konkursu!
25.10.2012
Punkt Przedszkolny w Laskach