Święto Drzewa - maj 2014 undefined

Święto Drzewa - maj 2014

"Święto Drzewa" to międzynarodowa akcja sadzenia drzew obejmująca swoim zasięgiem coraz więcej krajów na całym świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W Polsce święto to jest organizowane przez stowarzyszenia ekologiczne (np. Klub Gaja), szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Nasze przedszkole angażuje się w wiele proekologicznych akcji na rzecz ochrony przyrody.

Tegoroczny finał "Swięta Dzrewa" w naszym przedszkolu miał miejsce 23 maja.
Dzieci przygotowały wspaniałe przedstawienie ujmujące w swej tematyce wartości takie jak: ład, harmonia, czystość i porządek, wspólna dbałość o środowisko naturalne.

Na uroczystość przybyli goście, Przedstawiciele Urzędu Gminy z Panem Wójtem, Pracownicy Nadleśnictwa z Jeleśni z Panem Nadleśniczym, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli pracujących na terenie naszej gminy i Gminy Świnna z wychowankami, Pani Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury, Pan Prezes Banku Spółdzielczego w Jeleśni, oraz Pani Sołtys.
Najważniejszym momentem spotkania było wsadzenie "Drzewka Przyjaźni" przed budynkiem naszego przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
15.06.2014
Nauczycielka przedszkola