ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA I DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ undefined

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA I DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ

W pracy wychowawczo- dydaktycznej nauczyciele naszego przedszkola starają się od najmłodszych lat kształtować u dzieci postawy patriotyczne. Zapoznają dzieci z symbolami narodowymi , włączają je w obchody świąt państwowych i uczą wychowanków jak kochać ojczyznę.
W dniu 26 .04 2013r. z okazji święta Konstytucji 3 Maja przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów szkoły podstawowej i z uwagą obejrzały montaż słowno- muzyczny.
W dniu 2 maja świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Ubrani w biało- czerwone stroje odśpiewaliśmy hymn narodowy, wysłuchaliśmy wiersza pt. " Flaga Polski" i zastanawialiśmy się wspólnie za co kochamy naszą ojczyznę.
Na spacerze oglądaliśmy flagi wywieszone w naszej miejscowości z okazji tego święta.
17.05.2013
Bernadetta Urbaszewska