Święto naszej Ojczyzny w słowie, piosence i obrazie undefined

Święto naszej Ojczyzny w słowie, piosence i obrazie

Uroczystości związane z obchodami święta Niepodległości Polski, przebiegały w naszym przedszkolu w dwóch odsłonach. 12.listopada grupa IV zaprosiła na uroczystą "Wieczornicę" Rodziców oraz koleżanki i kolegów z grupy III i V. Na tle biało - czerwonej dekoracji, w wierszach, piosenkach i tańcu, dzieci wyraziły swoją radość z bycia Polakami. Przedstawienie poetycko - muzyczne było wzbogacone o prezentację multimedialną, ilustrującą wydarzenia i postaci z historii Polski oraz teksty pieśni i piosenek patriotycznych, zachęcające rodziców do włączenia się do wspólnego śpiewu.
Na kolejne spotkanie "starszacy" zaprosili najmłodszych kolegów. Po wysłuchaniu piosenek o pięknie polskich krajobrazów, instrumentalizacji "Walca" Fryderyka Chopina oraz obejrzeniu animowanego filmu "Polskie symbole narodowe", dzieci nie miały problemu z odpowiedzią na pytanie: "Kto ty jesteś?", rozpoczynające wiersz W. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka"
18.11.2014
Bożena Woźniak