Święto Niepodległości undefined
Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

"Kiedyś bardzo, bardzo dawno temu przed wieloma laty Polska miała kłopot z sąsiadami trzema. Zabrali nam ziemie i mówią: Nie ma Polski, nie ma!"

Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Ostrołęce w trakcie tygodnia poprzedzającego 11 listopada upamiętniali wydarzenia związane z obchodami Święta Niepodległości. Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość, czyli wolność.

Wizyta w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce - Wystawa Tematyczna

Wiersz pt. "Katechizm Polskiego Dziecka" pozostanie w pamięci dzieci na wiele, wiele lat. Nawiązując do symboli narodowych dzieci wykonały flagi oraz kotyliony w narodowych barwach.

Nauczycielki w grupach przedstawiły dzieciom prezentację multimedialną, która w przystępny sposób ukazała w jaki sposób źli ludzie zabrali nam Polskę.

Polacy postanowili walczyć, dlatego też w przeddzień 11 listopada przedszkolaki ubrane w nasze narodowe barwy wzięły udział w uroczystości, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3.

"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…" - te słowa i melodia Hymnu Narodowego towarzyszyły dzieciom przez cały tydzień świętowania przy akompaniamencie fortepianowym jednej z nauczycielek naszej placówki. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj możemy radośnie spędzać czas w przedszkolu.
PM 15