Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gościa - tatę Maćka z grupy Krasnoludków oraz personel przedszkola. Zaproszony gość zaprezentował dzieciom mundur oraz opowiedział o pracy i roli żołnierza. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Dzieci z grupy „Misiów” zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.
Również tego dnia dzieci ze wszystkich grup wraz z Paniami wybrały się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich mieszczący się przy Szkole Podstawowej w Jankowie Przygodzkim, oraz przedszkolu. Dokładnie o 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy - "Mazurka Dąbrowskiego" składając hołd, zapalając znicz ,oddając cześć i pamięć walczącym o Państwo Polskie.
#SzkołaDoHymnu
wpis edytowano 2019-11-09, 20:04