ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  undefined

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w naszym przedszkolu grupa "Sówek" obchodziła Święto Niepodległości – ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień. Dzieci odświętnie ubrane w biało – czerwonych strojach i kotylionach w kształcie serc uczciły to ważne święto. Spotkanie zaczęło się od przypomnienia historii naszego kraju. Dzieci wysłuchały wiersza o Lechu, godle Polski i pierwszej stolicy – Gnieźnie. Następnie poznały historię Święta oraz wykonały pracę plastyczną " Jesteśmy Polakami" (stemple dłoni pomalowanych w barwy narodowe). O godzinie 11.11 przyjmując postawę "na baczność" odśpiewały hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego", którego wysłuchała młodsza grupa. Potem chętne dzieci układały z części godło i ilustrację obrazkową hymnu. Po obiedzie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny "Polskie symbole narodowe" i wysłuchały piosenki pt. " Jestem Polakiem". Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięć naszych "małych Polaków". Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu.
29.11.2020
Angelika Kalka