ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  undefined

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy "Motylki" od kilku tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką pani Danuty Zaręba. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków". Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci wraz z Panią Dyrektor i personelem placówki dokładnie o godz. 11.11 wspólnie odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.
Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
Małgorzata Górka