Święto Niepodległości w naszym Przedszkolu undefined

Święto Niepodległości w naszym Przedszkolu

Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny.W naszym Przedszkolu, przy okazji takich właśnie świąt, przybliżamy dzieciom słowa: patriotyzm, służba Ojczyźnie, przywiązanie do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej. Dla przedszkolaka te pojęcia są trudne, ale my wiemy, jak bardzo ważne.
Świętowanie rozpoczęliśmy od złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej.
Nasze przedszkole przyłączyło się również do Akcji MEN "Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.Podniosłość chwili podkreślił poczet flagowy.Dzieci obejrzały również film Instytutu Pamięci Narodowej "Polak Mały", który przybliżył im znaczenie symboli narodowych.Dużo emocji przyniósł "Pokaz mody patriotycznej", ponieważ już od samego rana w naszym Przedszkolu widoczne były dwie barwy- biel i czerwień. Na Rodziców oczywiście mogliśmy liczyć, stąd wszystkie dzieci były galowo i przepięknie ubrane w barwy narodowe. Ale nie tylko dzieci, bo Panie również dostosowały strój do okazji. Brawo dla wszystkich! Jeśli dodamy do tego piękne prace plastyczne, opowiadania, zagadki,piosenki, to wiemy już, że ten dzień był wyjątkowy...
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości stała się dla wszystkich, którzy w niej uczestniczyli wielką lekcją patriotyzmu. Jej idea jest bliska każdemu Polakowi, bo miłość do Ojczyzny to najszlachetniejsza wartość, którą szczycić się winien każdy naród, zaś szczególnie naród polski z bogatą i burzliwą historią walk niepodległościowych. Jesteśmy winni to wszystkim tym, którzy oddali swoje życie w imię umiłowania wolności.

Ewa Brzozowska