Święto Niepodległości w Przedszkolu undefined

Święto Niepodległości w Przedszkolu

Narodowe Święto Niepodległości to dzień szczególny dla wszystkich Polaków, także tych najmłodszych.
Przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły to wielkie Święto w dniu 10 listopada 2016 r. Dzieci z najstarszej grupy "Kubusie" zaprezentowały montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Bernardy Bajgrowicz oraz p. Joanny Golińskiej.
W podniosłym nastroju odśpiewano hymn Polski - "Mazurek Dąbrowskiego". Podczas występu dzieci dumnie recytowały wiersze patriotyczne takie jak ,,Katechizm polskiego dziecka" i ,,Barwy Ojczyste" Rozbrzmiewały takie pieśni jak: "Marsz Pierwszej Brygady", "Piechota", "Jesteśmy Polakami"- które wywołały zadumę oraz budziły patriotyczne uczucia.
Najstarsze dzieci przybliżyły swoim młodszym kolegom i koleżankom ważne fakty z historii Polski, słowem i piosenką wyrazili szacunek i miłość do Ojczyzny.
Cała społeczność przedszkolna wyglądała w tym dniu pięknie i odświętnie, Galowe stroje, biało–czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości, Niektórym dorosłym zakręciła się łza w oku na widok małych patriotów.
Taka uroczystość uczy nas wszystkich jak być dobrym Polakiem, który nie zapomina o historii swego kraju, szanuje narodowe symbole: godło, hymn i barwy narodowe. To spotkanie było wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.
Dziękujemy panu wójtowi, rodzicom, dziadkom i gościom za wspólne świętowanie Dnia Niepodległości.
13.11.2016
Bernarda Bajgrowicz