Święto pieczonego ziemniaka undefined

Święto pieczonego ziemniaka

4.10 o godz. 16.00 spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym, aby wspólnie obchodzić Święto pieczonego ziemniaka. Imprezę poprowadziła p. Sława z grupy "Misie". Jak sama nazwa wskazuje, cała uroczystość kręciła się wokół ziemniaków. Większą część imprezy stanowiły zawody pomiędzy czterema przedszkolnymi grupami, w których brały udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Konkurencje dla dzieci polegały na znalezieniu i przyniesieniu do swoich pań jak największej ilości ziemniaków oraz na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonego odcinka z ziemniakiem na łyżeczce lub w miseczce. Rodzice mieli z kolei obrać ziemniaki i pokroić je na frytki (konkurencja dla małżeństw), tak, aby obierki jak najmniej ważyły, a także wykonać rzeźby z ziemniaków. Po podliczeniu zdobytych punktów okazało się, że w zawodach zwyciężyła grupa "Krasnoludki", symboliczne nagrody otrzymały natomiast wszystkie obecne na imprezie przedszkolaki. Po wyczerpujących zawodach każdy mógł zaspokoić głód frytkami i rozgrzać się ciepłą herbatką z cytryną.
14.10.2013
Anna Bielaś