ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA undefined

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda.
Jan Brzechwa

25 listopada, jak co roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

Pluszowy Miś jest nadal najmilszą zabawką, najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną przytulanką. Miś jest towarzyszem dzieci, powiernikiem ich radości i smutków.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem, Misiem, a niektórzy przynieśli ich kilka, bo każdego kochają najbardziej i trudno im było się zdecydować. Obchodziliśmy ten dzień na wesoło. Nie zabrakło dobrego humoru i wspaniałej zabawy.

Wychowawczynie poszczególnych grup "Misiów", "Biedronek" i "Wesołych Skrzatów" przygotowały dla dzieci z okazji urodzin Misia wiele atrakcji.

Najpierw dzieci wysłuchały historii powstania Pluszowego Misia - dowiedziały się, że powstał on w Stanach Zjednoczonych i że istnieje już ponad 100 lat oraz, że nadal jest niezastąpioną zabawką pomimo ogromnej konkurencji. I maluchy i starszaki opowiadały o swoich misiowych przyjaciołach, śpiewały o nich, uczestniczyły w konkursach, zgadywankach i pląsach. Przedszkolaki przypomniały sobie znane misie z bajek: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Jogi, Misia Colargola, Misia Paddinktona. Dzieci wykonały także wspaniałe prace plastyczne, których tematem był "Miś" – "Biedronki" zrobiły piękne ekologiczne misie z plastikowych zakrętek, natomiast "Misie" i "Wesołe Skrzaty" ulepiły urocze misie i misiowe rodzinki z masy solnej. Wszystko można było podziwiać w "Misiowej Galerii".

Na zakończenie tego wspólnego miłego dnia Pluszowy Miś z okazji swoich urodzin przygotował dla dzieci słodką niespodziankę – "Małe Co Nieco".

Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy świętować ten wspaniały dzień i ogłaszamy, że Pluszowy Miś nadal jest niekwestionowanym królem zabawek, bowiem niesie ze sobą same dobre emocje.

26.11.2014
Danuta Sieklucka