Święto Pluszowego Misia, Smerfy, 26-30.11.2012 undefined

Święto Pluszowego Misia, Smerfy, 26-30.11.2012

W dniach 26.11 – 30.11. w grupie Smerfów realizowano temat: "Bajkowe Misie". 26 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki poznały historię pluszowego misia. Smerfy uczestniczyły także w zabawie pt. "Parada misiów", w czasie której zaprezentowały swoje ulubione misie i przedstawiły historię swoich misiów. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w zabawach tanecznych z misiem.

W ramach realizacji tematu dzieci: oglądały fragmenty bajek, których bohaterami są misie; rozwiązywały zagadki słowne oraz słuchowe dotyczące bohaterów tych bajek; uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, których tematem były misie; uczestniczyły w gimnastyce z misiem oraz inspirowane wierszem Wandy Chotomskiej pt. "Zielony miś" - stworzyły postać zielonego misia.

W tym tygodniu Smerfy odwiedziły mamy: Karolka oraz Kamilka, które czytały dzieciom opowiadania o misiach, a także mama Kai, która czytała dzieciom bajkę pt. "Kwiat paproci".

Elżbieta Kubacka
14.12.2012