Święto Polskiej Niezapominajki w przedszkolu undefined

Święto Polskiej Niezapominajki w przedszkolu

Dnia 15 maja w Przedszkolu nr 14 przy ul. Jacewskiej 16 obchodzono Święto Polskiej Niezapominajki. W tym dniu nauczycielki zaprezentowały inscenizację według opowiadania B. Szelągowskiej "Prawdziwa historia Niezapominajki", a dzieci zatańczyły taniec "Walc kwiatów" i bawiły się przy ilustrowaniu ruchem wiersza "Niezapominajka" M. Konopnickiej.

Uczestnicy uroczystości poznali wygląd niezapominajki – wielkość, kształt kwiatu i barwę płatków, a także dowiedzieli się, że obchody Święta Polskiej Niezapominajki zapoczątkował redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski, pomysłodawca i autor audycji Ekoradio. Wydarzenie to miało na celu propagowanie walorów przyrody, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.
17.05.2015
Małgorzata Kucharska