ŚWIĘTO PYRY/ PASOWANIE undefined

ŚWIĘTO PYRY/ PASOWANIE

W sobotę, 12.10.2019 roku odbyło się Święto Pyry połączone z Pasowaniem na Przedszkolaka dzieci z grupy "Maluchy". Naszą uroczystość rozpoczęły przedszkolaki prezentacją piosenek i wierszyków jesiennych, a później odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.Po części artystycznej czekały na najmłodszych liczne atrakcje - jesienny kącik kreatywny, w którym powstawały oryginalne stworki, zawody sportowe z pyrą i nagrodami, słodkie pyszności. Następnie dzieci obejrzały przedstawienie teatrzyku lalkowego pt.: "przygody Tomka Wszędobylskiego" .
Wszyscy mogli obejrzeć wystawę pod hasłem "Dary jesieni". Na stołach i w koszach pyszniły się wspaniałe dynie, cukinie, marchewki, ziemniaki, niezwykłe pomidorki, apetyczne winogrona, śliwy, orzechy, a nawet arbuz, który wyrósł w puszczykowskim ogrodzie. W Kawiarence Spod Okienka panie serwowały wspaniałe wypieki przygotowane przez rodziców oraz pyszne sałatki . Tuż obok zachęcały do skosztowania apetyczne, pyszne pyry z gzikiem i szczypiorkiem - dzieło kulinarne naszych pań kucharek.
Był to wspaniały dzień pełen słońca, radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie naszej przedszkolnej uroczystości. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny jesienny piknik rodzinny!