ŚWIĘTO STRAŻAKÓW undefined
Dzień Strażaka

ŚWIĘTO STRAŻAKÓW

W poniedziałek, 5 maja, do przedszkola zawitali szczególni gości – zajechali z wielką pompą i hałasem – to strażacy ! Zaprosiliśmy ich do przedszkola pamiętając o święcie strażaka w dniu Floriana, czyli 4 maja.
Dzieci od rana niecierpliwiły się , co chwilę pytały, kiedy już przyjadą?
A czy będzie można wejść do środka? A ilu będzie strażaków?
W końcu nadeszła magiczna godzina 10 – strażacy zajeżdżają na plac przedszkolny pełen rozradowanych dzieciaków! Co to się będzie działo!?
Strażacy cierpliwie pokazywali dzieciom swój sprzęt, tłumaczyli, do czego służy. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, nawet miały okazję puszczać wodę z węża.
Ku radości dzieci strażacy pokazali, na co stać ich sprzęt – pokaz gaszenia pożaru był imponujący – woda zalewała huśtawki, okoliczne chodniki, ale nic to – radosny pisk dzieci świadczył o wszystkim – to było niesamowite!
Na koniec jeszcze jedna bardzo ważna atrakcja – wejście do kabiny. Dzieciaki cierpliwie ustawiały się w kolejce, by usiąść w kabinie, za kierownicą, a także przymierzyć kask strażaka.
Na koniec piękna laurka, rysunki dzieci i kwiaty. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia. Ten dzień dzieci będą długo pamiętać!
Oprac. Mariola Wdowczyk
06.05.2014