Święto Ziemi w naszym ogrodzie undefined

Święto Ziemi w naszym ogrodzie

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia i powstał z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu promowanie działalności proekologicznych i zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska.
W 2018 roku przebiega on pod hasłem "Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem".
Nasze przedszkolaki również włączyły się w te obchody, uczestnicząc w dn. 20. 04. 2018r. w ogólnoprzedszkolnej imprezie edukacyjnej "Jesteśmy przyjaciółmi ziemi". Pogoda dopisała, więc przedszkolaki w zielonych strojach świętowały w ogrodzie przedszkolnym. W trakcie wspólnej zabawy dzieci segregowały odpady, poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska. Przypominały sobie, jak żyć w zgodzie z przyrodą, rozwiązując quiz sprawdzający ich wiedzę w tym zakresie. Śpiewały piosenki ekologiczne, a nawet wykonały "Taniec sprzątaczy". Nie zabrakło również konkursów sprawnościowych dla młodszych i starszych przedszkolaków, takich jak: "Oszczędzamy wodę" czyli bieg z kubeczkami plastikowymi napełnionymi wodą, czy "Wyścigi rzędów" – bieg slalomem z podawaniem sobie plastikowej butelki. Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było złożenie przyrzeczenia Przyjaciela Przyrody. Wszystkie te działania miały na celu podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i kształtowanie właściwej postawy, nacechowanej troską o naszą wyjątkową planetę.
22.04.2018
Beata Janiak