Święto Ziemi w Przedszkolu Samorządowym Nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy. undefined
Dzień Oszczędzania Energii

Święto Ziemi w Przedszkolu Samorządowym Nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy.

Dzień 23 kwietnia 2012 roku zostanie szczególnie w pamięci dzieci jak i rodziców. W tym dniu wśród śmiechu, radości oraz zabawy odbywały się rodzinne zmagania mające na celu przybliżenie dzieciom wiadomości z zakresu Ochrony Ziemi i jej zasobów naturalnych.

Dzieci ubrane na zielono i aktorzy mający specjalne maski przedstawiły zebranym rodzicom sztukę teatralna specjalnie na tę okazję przygotowaną pt: "Sowie opowieści". Następnie wraz z rodzicami brały udział w turnieju pt: "Natura to mój dom". Podczas wykonywania trudnych i wymagających dużej zręczności ćwiczeń uczestnicy : ścigali się w workach na śmieci, slalomem toczyli dynię, segregowali śmieci na czas. Następnie wraz z rodzicami wykonali ekologiczny strój z makulatury, który oceniany był przez panią dyrektor. Jakby jeszcze tego było mało, zręczność rodziców i małych wykonawców została wykorzystana do stworzenia rzeźby z materiałów recyklingowych. Efekty tej pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.
Oprócz popisów sprawnościowych dzieci zaprezentowały swoje wiadomości z zakresu ochrony środowiska i przyrody biorąc udział w konkursie "Prawda czy fałsz".
Drużyny biorące udział w turnieju zostały nagrodzone dyplomami.
14.05.2012
Hanna Mróz