Swoje mamy kochamy i życzenia im składamy undefined
Dzień Matki

Swoje mamy kochamy i życzenia im składamy

Swoje mamy kochamy i życzenia im składamy.

Z okazji "Dnia Matki" dzieci przygotowały laurki, prezenty oraz narysowały portret swojej mamy.

Ale to nie wszystko - od kilku tygodni przedszkolaki wytrwale ćwiczyły tańce ludowe i nauczyły się wierszy, które miały okazję zaprezentować 25.05.12 r. przed zaproszonymi gośćmi - wyjątkową publicznością, jaką były mamy.

To przecież MAMA jest tą najbliższą i wyjątkową osobą w życiu dziecka. Więc "Dzień Matki" jest okazją by w szczególny sposób podziękować swojej mamie i pokazać jak wielką miłością i szacunkiem ją darzymy.

Z encyklopedii:
Początki święta "Dnia Matki" sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. Zwyczaj powrócił w siedemnastowiecznej Anglii pod nazwą "Niedziela u matki" i początkowo oznaczał wizytę w katedrze.

W Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w 1914 roku.
12.06.2012
Ala Mrozek