Szaszłyki owocowe, Krasnoludki, 22.10.2014 undefined

Szaszłyki owocowe, Krasnoludki, 22.10.2014

Kontynuując realizację programu prozdrowotnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w grupie Krasnoludków w minionym tygodniu poznawaliśmy owoce. Dzieci z oddziału I nazywały, rozpoznawały, smakowały i wąchały różnego rodzaju owoce. Krasnoludki wiedzą już, że spożywanie owoców służy zdrowiu.

Niewątpliwie największą atrakcją "owocowego tygodnia" była zabawa kulinarna: "Owocowe szaszłyki". Dzieci z ostrożnością nabijały na wykałaczki ulubione owoce. Efekt ich działań przedstawiają zdjęcia. Dumne Maluszki po wykonaniu owocowego dania skonsumowały je z chęcią. Dziękujemy Rodzicom za współpracę i przyniesienie owoców – dzięki Wam dzieci miały w czym wybierać tworząc szaszłyki.

Na owocowy tydzień zaplanowaliśmy również wyjście do pobliskiego sklepu warzywnego, jednak z powodu deszczowej aury wycieczka ta nie doszła do skutku.
Zachęcamy rodziców do kontynuowania rozmów na temat owoców i ich właściwości, a także do proponowania dzieciom różnego rodzaju owoców.

Joanna Żądło
04.11.2014