SZEŚCIOLATKI Z PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH GMINY PYRZYCE W "BAJKOWEJ KRAINIE" undefined

SZEŚCIOLATKI Z PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH GMINY PYRZYCE W "BAJKOWEJ KRAINIE"

W dniu 9 kwietnia 2014 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Pyrzycach spotkały się dzieci 6-letnie z przedszkoli publicznych gminy Pyrzyce, by wziąć udział w quizie popularyzującym literaturę dziecięcą.
Gościem honorowym tego spotkania był burmistrz Pyrzyc, Jerzy Marek Olech.
Wielką niespodzianką i atrakcją spotkania zarazem, okazał się występ pań pracujących w naszym przedszkolu, które mimo wielu obowiązków znalazły czas na przygotowanie specjalnie dla dzieci inscenizacji pod tytułem "Warzywa i owoce są smaczne i zdrowe". Występem swoim porwały publiczność, oklaskom końca nie było.
Po brawurowym występie naszych pań pełną parą ruszył quiz pod hasłem "Przedszkolak przyszłym czytelnikiem". Starszaki dały z siebie wszystko. Wyśmienicie rozwiązywały różnego rodzaju zagadki dotyczące treści baśni, bajek i wierszy, bezbłędnie rozpoznawały tytuły bajek filmowych po usłyszeniu fragmentów melodii będących ich motywem przewodnim, świetnie zintegrowały się podczas zabaw przy muzyce.
W nagrodę za aktywny udział w quizie oraz wyczarowanie prac plastycznych na wystawę pod tytułem "Moja ulubiona bajka", starszaki otrzymały dyplomy i książki ze zbiorem najpopularniejszych polskich rymowanek i kołysanek, wraz z płytami w wykonaniu najlepszych polskich artystów.
Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem i pałaszowaniem upieczonych przez panie kucharki świeżutkich racuchów.
09.04.2014
Bożena Szczawińska