Teatralnie

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają oglądać przedstawienia teatralne, ale również w nich występować. Nauczycielki każdego dnia starają się urozmaicić przedszkolakom dzień czytając bajki, baśnie, wiersze, opowiadania jak również organizować przedstawienia teatralne itp.
w tym roku przedszkolnym podobnie jak w latach poprzednich nauczycielki z oddziału w Lusławicach wykorzystują każdą sytuację, aby dzieci mogły oglądać przedstawienia teatralne w wykonaniu prawdziwych aktorów.
Początkiem października gościliśmy aktorów tarnowskiego teatru, którzy dla dzieci przedstawili sztukę pt. "Przygody Koziołka Matołka", gdzie w główną postać wcieliła się pani Ewa Zapała - aktorka teatru i dziennikarka Telewizji Małopolskiej. Aktorzy poprzez zabawę utrwalili wiedzę geograficzną.
Dużym zaskoczeniem dla aktorów była ogromna wiedza naszych przedszkolaków na temat Polski, zwierzątek i ptaków u nas żyjących, oraz doskonała umiejętność rozumienia przez dzieci zachowań głównego bohatera. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu wspólnie z aktorami, bawiły się i odpowiadały na pytania.

Początkiem listopada natomiast przedszkolaki z Lusławic dostały zaproszenie od Pani mgr Katarzyny Schutterly - dyrektor Szkoły Podstawowej we Wróblowicach na teatrzyk lalkowy pt. "Nowe Szaty Cesarza" H. Ch. Andersena w wykonaniu aktorów teatralnych.
Dzieci zachwycone były sposobem przedstawienia im znanej już baśni, ilością lalek biorących udział. Bardzo chętnie rozmawiały z aktorami na temat postępowania głównego bohatera przedstawienia.
31.03.2012
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK