TEATRZYK ART-RE z Krakowa w przedstawieniu pt. "Złota kaczka" undefined

TEATRZYK ART-RE z Krakowa w przedstawieniu pt. "Złota kaczka"

W dniu 19 listopada 2012r.grupy przedszkolne: "Pszczółki", "Biedronki" i "Motylki" oraz uczniowie klas I - III SP w Jurgowie brały udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Złota kaczka" w wykonaniu aktorów Teatru ART-RE z Krakowa.

Mali widzowie przenieśli się na chwilę do Starej Warszawy, gdzie toczyła się akcja opowieści. Śledząc losy biednego szewczyka, który stał się bogaty za sprawą złotej kaczki, dzieci dowiedziały się, że bogactwo nie daje szczęścia, jeśli nie można się nim dzielić z innymi.

Podczas spektaklu dzieci miały możliwość nawiązywania dialogu z postaciami występującymi na scenie oraz wspólnej zabawy z nimi. Ponadto obserwowały zmiany scenerii, kostiumów i rekwizytów potrzebnych do realizacji przedstawienia.

Czynny udział w spektaklu pobudził ich do zainteresowania sztuką teatralną oraz stał się inspiracją do zabawy w "teatr". Kto wie? Może któreś z nich zostanie w przyszłości prawdziwym aktorem?
17.02.2013
Barbara Bryja