Teatrzyk kukiełkowy dla dzieci w wykonaniu Rodziców - 25.03.2013r.  undefined
Dzień Teatru

Teatrzyk kukiełkowy dla dzieci w wykonaniu Rodziców - 25.03.2013r.

Rodzice w Naszym Przedszkolu to wielka podpora nauczycieli. W ubiegłym roku po raz pierwszy stworzono "teatr" dla dzieci, w którym aktorkami są mamy dzieci. Kilkutygodniowe przygotowania - podział ról, nauka tekstu , muzyka, rekwizyty, stroje, dekoracje i liczne próby przyniosły zamierzone efekty. Trema, oczekiwanie na premierę, za kulisami emocje godne największych aktorów w najznamienitszych teatrach.

I tak 25 marca odbyła się w naszym przedszkolu premiera teatrzyku kukiełkowego o tematyce zdrowotnej Pt. "Przyjaciele Łatka". Pies Łatek zadawał dzieciom zagadki, których rozwiązaniem były nazwy zwierząt. Poszczególne zwierzęta opowiadały w jaki sposób dbają o zdrowie i higienę. Nasze przedszkolaki doskonale radziły sobie z rozwiązywaniem zagadek.

Na koniec wspólnie ze wszystkimi bohaterami przedstawienia zaśpiewały piosenkę "Umyjemy łapy". Dzieci entuzjastycznie przyjęły taką miłą, wiosenną niespodziankę. Niespodziankę tę przygotowały mamy naszych przedszkolaków: p. Anna Dzierla – mama Oli, p. Natalia Gross-mama Kingi, p.Anna Kokot – mama Kornelki, p. Justyna Kozupa – mama Julki, p. Agnieszka Rudowicz – mama Pawełka oraz p. Ania Urban – mama Gabrysi.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i trud związany z przygotowaniem przedstawienia i zachęcam pozostałych Rodziców do angażowania się w kolejne tego typu działania, gdyż jest to dla dzieci niesamowite przeżycie i radość. Ponadto dzieci przepełnia duma ze swoich Mam.

W związku z tak ciepłym przyjęciem przedstawienia zdecydowaliśmy zagrać je powtórnie w związku z odbywającym się w naszym przedszkolu wielkanocnym spotkaniem Członków Koła Dzieci Sprawnych Inaczej przy Szkole Podstawowej W Daniszynie.

Jesteśmy dumni, że nasi rodzice angażują się w życie przedszkolne i z własnej inicjatywy zorganizowali miłą niespodziankę dla dzieci, aby umilić im pobyt w przedszkolu.

tekst Małgorzata Rudowicz & Arleta Gorzelana

Galeria w albumie Google