Teatrzyk "Przygody Krasnala Pączka" undefined

Teatrzyk "Przygody Krasnala Pączka"

W dniu 13.11.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie dla przedszkolaków pt. "Przygody Krasnala Pączka" w wykonaniu aktorów z teatru "Kanon" z Krakowa. Inscenizacja opowiadała o pewnym krasnalu, który był strasznym łakomczuchem i uwielbiał objadać się słodyczami. Niestety był przez to bardzo grubiutki i leniwy. Na szczęście jego przyjaciółka Skromnisia i król Felek pomogli mu zerwać ze złymi nawykami. Pączek zaczął się zdrowo odżywiać i uprawiać gimnastykę.
Podczas teatrzyku dzieci miały możliwość wzięcia czynnego udziału w przedstawieniu. Przedszkolacy z dużym entuzjazmem radzili bohaterowi jak właściwie postępować. Jednocześnie dzieci zrozumiały, że nie można spożywać dużej ilości słodyczy i lepiej zastąpić je owocami i warzywami oraz aktywnością ruchową.
Małgorzata Zyznawska Maciasz