Teatrzyk w naszym przedszkolu undefined

Teatrzyk w naszym przedszkolu

Z okazji pierwszego dnia wiosny, w naszym przedszkolu wystąpił teatrzyk "Zielony Melonik' z przedstawieniem pt. "Licho nie śpi". Akcja bajki rozgrywa się w lesie, gdzie wszyscy mieszkańcy żyją ze sobą w zgodzie.
Niestety w ten spokój wkrada się coś złego- zaczynają ginąć ptakom z gniazd jajeczka, a bobrza tama zostaje zniszczona. Każdy spogląda na sąsiada z niepokojem. Co się dzieje?
Ot złośliwe licho wprowadziło się nieproszone do lasu i knuje jak tu komuś dokuczyć.
Tylko mądre postępowanie i słuchanie przestróg ochroni leśne zwierzęta przed niebezpieczeństwem, a wspólne działanie i życzliwość pomoże zażegnać zło.
W trakcie spektaklu dzieci uczą się, że nie można nawiązywać zbyt bliskich kontaktów z przygodnie spotkanymi osobami, nawet jeśli przypominają kogoś kochanego.
Staramy się powtarzać dzieciom dobre nawyki jakimi są: czujność i rozwaga.
Przestrzegamy przed przyjmowaniem prezentów od obcych,
uczymy głośnego i stanowczego odmawiania.
Ewa Brzozowska