"To co w życiu ważne, to dostrzec drugiego człowieka" undefined

"To co w życiu ważne, to dostrzec drugiego człowieka"

To właśnie motto było myślą przewodnią koncertu charytatywnego zorganizowanego 1 maja w Zakliczyńskim Centrum Kultury przez Panią Dyrektor mgr Lucynę Gondek i nauczycieli Przedszkola Publicznego/oddział w Lusławicach: mgr Edytę Olszewską– Kwiek, mgr Krystynę Biel i mgr Agnieszkę Biel – pomysłodawców i organizatorów koncertu, przy współpracy nauczycieli Przedszkola Publicznego Nr 1 w Zakliczynie: mgr Katarzyny Pałuckiej, mgr Bożeny Witkowskiej i mgr Katarzyny Kubik, a poświęconego chorej Basi, która każdego dnia z ogromną pomocą i poświęceniem rodziców walczy z chorobą.
W trakcie koncertu wystąpiło ponad 70 naszych małych artystów, były również sprzedawane "cegiełki" – prace wykonane w całości przez dzieci przedszkolne, z których całkowity zysk w kwocie 2382 złote został przekazany na konto fundacji "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ", oraz zbierane plastikowe nakrętki.
Bardzo ucieszył nas fakt, iż wszystkie zaproszone przedszkola zgłosiły się do występów na koncercie. Dziękujemy dzieciom i wychowawcom z następujących placówek:
Przedszkola Publicznego/ oddział Lusławice – organizator – wychowawcy: mgr Edyta Olszewska-Kwiek, mgr Krystyna Biel, mgr Agnieszka Biel,
Przedszkola Publicznego Nr 1 w Zakliczynie – współorganizator – wychowawcy: mgr Katarzyna Pałucka, mgr Katarzyna Kubik, mgr Bożena Witkowska
Niepublicznego Przedszkola pw Świętej Rodziny w Zakliczynie - wychowawca: siostra mgr Ewa Wiśniowska,
Przedszkola Publicznego w Siemiechowie – wychowawca: mgr Renata Irytowska-Nowak,

Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdzcu – wychowawcy: mgr Monika Pawlik, mgr Magdalena_Migdał,
Przedszkola Publicznego we Wróblowicach – wychowawca: Maria Kukulska

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paleśnicy - wychowawcy: mgr Renata Wal, mgr Lucyna Kierońska, mgr Teresa Górska, mgr Elżbieta_Kusiak,
Przedszkola Publicznego w Filipowicach – wychowawca: Halina_Pyrek,
oraz dzieciom z dziecięcej grupy rytmiczno-tanecznej "Króliczki" i "Biedronki" pod kierunkiem mgr Anny Kusek.
Dziękuję też Tadeuszowi Malikowi, Dominice Gondek i Weronice Kęska za śpiew i akompaniament do piosenek.
Spośród zaproszonych gości nasz koncert uświetniła obecność Basi i jej rodziców - Pani Izabeli i Pana Rafała Hebdów , Burmistrza Kazimierza Kormana, Pani Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli mgr Małgorzata Jaworska, która podarowała swój obraz jako cegiełkę, za co ogromnie dziękujemy, Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury mgr Kazimierz Dudzik, redaktor naczelny pisma "Głosiciel", oraz przedstawiciele z Parafii pw Matki Bożej Anielskiej.
Po koncercie każdy mały artysta otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek, wychowawcy natomiast pisemne podziękowania za trud włożony w przygotowanie dzieci.
Pani Izabela – mama Basi podziękowała wszystkim za zorganizowanie koncertu jak również wręczyła podziękowania dla wszystkich placówek biorących w nim udział.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom przybyłym na koncert i wszystkim którzy poprzez zakup "cegiełek" pomogli w zbiórce pieniędzy na leczenie i rehabilitację Basi.
Dziękujemy serdecznie również Dyrektorowi ZCK- mgr Kazimierzowi Dudzikowi, za udostępnienie sali im. Spytka Jordana i za zaangażowanie w przygotowania do koncertu.
05.05.2012
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK