Tuptusie witają Świętego Mikołaja undefined

Tuptusie witają Świętego Mikołaja

W naszym przedszkolu podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Tak było i dziś. I chociaż tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola, to jednak magia tego dnia sprawiła, że w przedszkolu czuć było atmosferę niecierpliwego oczekiwania. Maluszki przywoływały Mikołaja i sprawiły, że usłyszały dźwięk dzwoneczków. Gość został pięknie powitany i zaproszony do odpoczynku po długiej podróży oraz wysłuchania piosenki na jego cześć.
Następnie głos zabrał Mikołaj. Oczywiście sprawą dla niego najważniejszą było przekonanie się, czy wszystkie dzieci są grzeczne, czy słuchają swoich rodziców i pań w przedszkolu, czy potrafią się bawić bez kłótni. Po otrzymaniu zapewnienia, że wszyscy są grzeczni zaczął rozdawać prezenty. Elementem spotkania było również robienie pamiątkowych zdjęć z Mikołajem. Gość pożegnał się z dziećmi i obiecał, że wróci za rok, a dzieci zapewniły Go, że będą bardzo grzeczne i z niecierpliwością będą oczekiwać jego odwiedzin.
I od tego momentu rozpoczęło się "zapracowywanie" na przyszłoroczny prezent od Mikołaja.

Monika Turek