Tydzień Europejski undefined

Tydzień Europejski

09. maja, w Dzień Europy, rozpoczęliśmy w przedszkolu Tydzień Europejski. Tego dnia dzieci
z grup II, III i IV, spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie poznały podstawowe symbole Unii Europejskiej. Wspólnie wysłuchaliśmy hymnu, wykonaliśmy flagę, poznaliśmy Syriusza- europejską maskotkę, a także odkryliśmy ideę Wspólnoty Europejskiej. Dzieci mogły również zaprojektować swoje symboliczne Euro.
Każda grupa wylosowała również jeden europejski kraj, który poznawała przez kolejne dni:
(II a- Niemcy; II b- Czechy; II c- Słowacja; III a- Szwecja; III b- Belgia; III c- Finlandia; IV a-Dania; IV b- Polska; IV c- Wielka Brytania). Zadaniem dzieci było poznanie najważniejszych informacji i ciekawostek, a także wykonanie plakatu o danym kraju. Dodatkowo dzieci poznały pochodzącego z danego kraju bajkowego bohatera, którego portret wykonały. Z przygotowanych plakatów sporządzono w przedszkolu wystawę.
W poniedziałek 21. 05. dzieci wzięły udział w grze symulacyjnej "Ćwierćland", prezentując swoje kraje i bohaterów. Były kolorowe flagi narodowe, znaki i symbole kojarzone z danym krajem, przywitania w różnych języków. Gra zakończyła się symbolicznym wyburzeniem granic między krajami i wspólną zabawą w kole, przy piosence M. Jeżowskiej "Wszystkie dzieci nasze są".
Marta Hold-Łukasik