Tydzień o zdrowiu - realizacja projektu "Dbamy o zdrowie z małym Misiem" undefined

Tydzień o zdrowiu - realizacja projektu "Dbamy o zdrowie z małym Misiem"

6-latki cały tydzień uczyły się o zdrowym stylu życia. Poruszane były tematy higieny, zdrowego odżywiania, zawodów związanych ze zdrowiem oraz bezpieczeństwa.

Poznawaliśmy także zasady prawidłowego wzywania pomocy. Uczyliśmy się jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji bocznej, ułatwiającej oddychanie do czasu przybycia profesjonalnych służb ratowniczych.

Zaletą spotkania były zajęcia praktyczne pod kierunkiem ratowników medycznych z programu WOŚP (film edukacyjny). Każdy z 6-latków wykonywał czynności ratujące życie przed przybyciem profesjonalnych służb ratowniczych. Dzieci nie miały problemu z odegraniem całej akcji ratunkowej. Wspaniale poradziły sobie z ratowaniem.

Za wspaniałą aktywność na zajęciach już niedługo dzieci otrzymają dyplomy STRAŻNIKA ZDROWIA.
22.11.2020
Selwana Szołek