"TYDZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ  DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 1  W ZAKLICZYNIE" undefined

"TYDZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 1 W ZAKLICZYNIE"

"Z wizytą w Piekarni"
W poniedziałek dnia 24.06.2013r. dzieci z Przedszkola Publicznego Nr1 w Zakliczynie wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę do Piekarni Pana Henryka Migdała w ramach jak co roku zapoznawania się z zawodami wykonywanymi przez osoby z najbliższego otoczenia dzieci. Dzieci miały możliwość bezpośredniego zapoznania się ze sposobem wypieku pieczywa i jego poszczególnymi etapami oraz jego różnym rodzajem np. ziarnisty chleb, pszenny, żytni czy graham. Ponadto, poznawały wyposażenie piekarni i znajdujący się w niej sprzęt służący do wypieku. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte przez właścicieli i pracowników z którymi miały możliwość rozmowy i zadawania pytań. Na pożegnanie każdy przedszkolak został poczęstowany drożdżówką lub pączkiem. Serdecznie dziękujemy Państwu Migdał za możliwość odwiedzenia ich Piekarni oraz tak miłe przyjęcie dzieci z przedszkola.

"Dzień Rodziny i Zakończenie Roku Przedszkolnego"
Dnia 28.06.2013r. tj. w piątek o godzinie 14.00 w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Zakliczynie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego połączone z Piknikiem Rodzinnym na sali gimnastycznej przy boisku sportowym "Orlik" z udziałem dzieci, rodzeństwa i rodziców. Pani dyrektor przedszkola mgr Lucyna Gondek serdecznie przywitała przybyłych na tą uroczystość rodziców. Następnie dzieci uczestniczyły w przygotowanej części artystycznej – krótkiej inscenizacji pt. "Zgubione korale" B.Szelągowskiej, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki dla swoich kochanych rodziców. Rodzice dumni ze swoich pociech nie szczędzili im oklasków. Następnie dzieci z grupy "maluszków" pod kierunkiem p. Agnieszki Biel uroczyście pożegnały odchodzące do szkoły dzieci z grupy "starszaków" recytując wierszyki śpiewając i tańcząc. Wszystkie dzieci odśpiewały rodzicom "Sto lat…" w tym także w wersji "po góralsku" i rozdały swoim kochanym rodzicom przygotowane upominki. Po części artystycznej pani dyrektor przedszkola podziękowała dzieciom za występ a nauczycielkom za przygotowanie dzieci do występu, wręczyła pisemne szczególne podziękowanie p. Mirosławowi Majerskiemu – tatusiowi Martynki i Wiktorii za całoroczną pomoc przy wszelkich naprawach gdy coś nam się zepsuło lub nie działało w przedszkolu. Podziękowała sponsorom nagród rzeczowych dla dzieci i rodzicom: p. Elżbiecie Mliczek, p. Bogumile Górowskiej, p. Monice Wilkuszewskiej, p. Monice Świderskiej, p. Marii Zawada, państwu Ewie i Piotrowi Krakowskim za zaangażowanie się w pomoc przy organizacji uroczystości przedszkolnych, wręczając im serduszka z napisem "Przyjaciel Przedszkola" i przystąpiła do rozdawania dzieciom dyplomów ukończenia przedszkola oraz upominków na zakończenie roku przedszkolnego. Pani dyrektor nie zapomniała też podziękować wszystkim pracownikom za zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości oraz p. Tadziowi Malik za wspaniałą oprawę muzyczną. Następnie p. Patrycja Świerczek rozdała dzieciom dyplomy ukończenia zajęć z j. angielskiego i przygotowane lizaki. Po części oficjalnej rodzice i dzieci mieli mały poczęstunek i po poczęstunku dzieci z nauczycielkami udały się autobusem szkolnym na salę gimnastyczną przy boisku "Orlik" gdzie rozpoczął się Piknik Rodzinny. Dzieci wesoło bawiły się na "Dmuchanym zamku i zjeżdżalni" a tatusiowie w tym czasie przygotowywali grilla. Dzieci i rodzice mieli przygotowany także poczęstunek: napoje, lody, słodycze i ciasto. Panie Iwona Musiał i p. Agnieszka Biel przygotowały kącik dla dzieci, gdzie dzieci miały możliwość malowania twarzy. W przerwie p. Tadziu Malik przeprowadził zawody i konkurencje przy muzyce dla dzieci i rodziców w których wszyscy chętnie brali udział i za zwycięstwo otrzymywali słodkie nagrody. Niestety pogoda w tym dniu nam nie dopisała ale zabawa i zaangażowanie wszystkich w przygotowanie tej uroczystości oraz dobry humor i dobra zabawa na pewno wszystkim dopisywały. Zakończyliśmy ten rok przedszkolny, wybieramy się bądź planujemy wakacje ale już od września serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola nowych przedszkolaków oraz tych już obecnych przedszkolaków - "starszaków" i "maluszków".
07.07.2013
Bożena Kiełbasa