Tydzień Żółty w grupie Tygrysków undefined

Tydzień Żółty w grupie Tygrysków

W tym tygodniu w grupie Tygrysków zrobiło się słonecznie, a to za sprawą Tygodnia Żółtego.

Naszą zabawę z kolorem żółtym rozpoczęliśmy, jak zwykle od wizyty w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie, gdzie wypożyczyliśmy bajkę pt. ,,Cierpliwości Puchatku ".

Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy bajki o przygodach Puchatka czytanej przez Pana Mariusza Małysza - tatusia Lenki.

W kolejnym kolorowym tygodniu mieliśmy za zadanie, mieć ubranie lub coś na ubraniu w kolorze żółtym. Codziennie mogliśmy też przynosić do przedszkola zabawki, ale tylko te, które miały żółty kolor.

Każdy dzień obfitował w liczne zabawy i niespodzianki. Poznaliśmy ulubieńca dzieci Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Próbowaliśmy ulubionego przysmaku Kubusia, czyli małego ,,co nieco" - miodku. Samodzielnie ulepiliśmy misia z masy solnej, którego po wyschnięciu pięknie pomalowaliśmy, oczywiście na kolor żółty, nie zapominając o czerwonym kubraczku. Nauczyliśmy się także ,,Wyliczanki Kubusia Puchatka".

Na podstawie opowiadania pt. ,,Bajka o żółtej kredce" dowiedzieliśmy się, że żółta kredka jest nam niezbędna do stworzenia pięknych prac. Bez niej nie moglibyśmy namalować słońca, kaczuszki ani słoneczników. Opowiadaliśmy o własnych skojarzeniach z tym kolorem.

Poznaliśmy żółte owoce i warzywa, byliśmy zaskoczeni, że nie wszystkie gruszki są zielone, jabłka - czerwone, a śliwki - fioletowe.

Wykazaliśmy się zwinnością i sprytem uczestnicząc w konkursie z żółtymi balonami. A w naszej sali ,,wyrosły" żółte słoneczniki.

Żółty Tydzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

24.04.2016
Agnieszka Procajło