Tysiące serc, jedno bicie. Polska ponad życie!!!

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 08 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością burmistrz miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik oraz porucznik Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej pan Zbigniew Konopka. Na przedszkolnej scenie (po raz pierwszy) dzieci z grupy Słoneczka przedstawiły inscenizację słowno-muzyczną podczas której recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Po występach wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła dla Hymnu”. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.